Glanet

Skleněné pilníky na nehty

Pilník je vyrobený ze skla. Jeho povrch je zdrsněný. Souhrnem fyzikálních, hygienických a užitných vlastností je skleněný pilník zřejmě tím nejlepším co na trhu v této kategorii existuje. Povrch skla je rovnoměrně zdrsněný bez ojediněle vystupujících hrotů. Kvalita brusné plochy zaručuje velmi dobrou brusnou schopnost i při relativně jemném povrchu. Pro zvýšení mechanické pevnosti a prakticky neomezené životnosti brusné plochy je pilník v poslední fázi výroby vytvrzovaný.

Použití

Skleněný pilník slouží k ošetřování a tvarování nehtů, jak přírodních tak i umělých. Je určen k použití v pedikůře, účinně odstraňuje ztvrdlou kůži v okolí nehtů nebo na patách. Při péči o umělé nehty doporučujeme pilník během použití namáčet ve vodě. 

Skleněný pilník lze využít i k ošetřování drápků domácích zvířat. Je praktický v modelářství, vhodný zejména na jemné začišťování hran materiálů, na bázi dřeva nebo plastů. 

Šetrnost

Při použití jiných typů pilníků, obzvláště kovových, dochází často k nepříjemné třepivosti nehtů. Pravidelné používaní skleněného pilníku třepivosti účinně zabraňuje.

Hygieničnost

Vzhledem k použitému materiálu je tento druh pilníku po hygienické stránce přímo ideální. Není porézní jako např. papírové a tím je vyloučená absorpce vody s různými bakteriálními či plísňovými zárodky. Nepodléhá ani žádné korozi v agresivním prostředí. Lze jej snadno dezinfikovat běžnými prostředky, vyvářet či sterilizovat v sterilizačních autoklávech. Toto je zvláště významné při profesionálním použití, protože se tak zamezí možnému přenosu infekce mezi zákazníky.
 

FunkČnost

Vzhledem k tomu, že brusná plocha je vytvořená zdrsněním základného tělesa pilníku, nedochází tu k uvolňování a vypadávání zrnek brusiva. Tento jev se vyskytuje u pilníků, kde jsou jednotlivé zrnka brusiva vázané na povrch kovu nebo papíru. U skleněného pilníku je toto vyloučené a tím je zaručená stálost funkce bez ztráty brusné schopnosti.

Bezpečnost

Vzhledem k pevnosti pilníku a způsobu jeho opracování, je při použivání obvyklým způsobem zajištěná úplná bezpečnost. Je však nutné vyřadit z používání pilníky, jakkoliv poškozené. Zabráni se tak případnému poranění.

Pevnost

Vytvrzováním základného materiálu (skla) se dosáhne několikanásobnému zvýšení jeho pevnosti. Tím je zaručené, že při běžném používaní pilníku nedojde k jeho prasknutí. (bežné síly působící na pilník při ošetřování nehtů, snese i netvrzené sklo). Pilník vydrží i náhodné pády na podlahové krytiny - koberce, lino, atd. Při pádu na tvrdé podklady (beton, keramické nebo kamenné dlažby) však může dojít k poškození.

Údržba

Pro udržení čistoty stačí pilník po použití opláchnout proudem vody. Při silnějším znečištění pilníku např. laky, mastnotami, krémy atd. je možné použít jakékoliv organické ředidla a rozpouštědla dle základních bezpečnostních instrukcí.

Životnost a záruky

Při běžném používaní při ošetřování nehtů je životnost pilníku díky vlastnostem základního materiálu a jeho vytvrzení prakticky neomezená. Na brusnou plochu pilníku je poskytovaná trvalá záruka. Toto se však nevztahuje na škody vzniknuté nesprávnou manipulací, používáním či mechanickým poškozením.

Glanet

Skleněné pilníky mohou zůstat jen z čirého skla nebo se dále dekorují různými zdobícími technikami. Na úchyt pilníku se tak aplikují dekory tradiční ruční malbou, ručním rytím, nebo také nově lepením křišťálovými kameny Swarovski. Takto zdobený skleněný pilník získává na své atraktivnosti a vyšší užitné hodnotě.

Nabídka zdobení:

  • Barevné skleněné pilníky
  • Malované skleněné pilníky
  • Pískované skleněné pilníky
  • Ručně ryté skleněné pilníky
  • Skleněné pilníky s potiskem
  • Skleněné pilníky zdobené s kamínky (aplikujeme originální Swarovski kameny)

 

Finální dekorace lze kombinovat. Úchyt může být barevný a zároveň opískováný, potištěný logem nebo polepen Swarovski kameny. Zpravidla, na barevné pilníky lze aplikovat dekorace, po kterých se skleněný pilník dále tepelně neupravuje. Například, ruční malba se na barevné pilníky aplikovat nemůže, neboť vytvrzování malovaných motivů znehodnotí podkladovou barvu.


Všechny vzory máme zobrazeny v našem katalogu.